Dzurindovi vzdať sa funkcie po vstupe do Európskej únie.
Vysvetlil, prečo nesúhlasil s postupom pri rokovaní vlády o zmluve s automobilkou Hyundai/Kia. V narážke na ministra hospodárstva Pavla Ruska povedal, že nie je normálne, ak niekto prinesie takýto závažný a rozsiahly dokument a chce, aby bol o hodinu schválený. "Chválime sa Hyundaiom, ale položme si otázku, čo nás to bude stáť a z čoho to zaplatíme," povedal.
Csáky tvrdí, že SMK mení svoj postoj k "niektorým veciam" - pri prijímaní rozhodnutí by sa mal brať väčší ohľad na občanov. Zároveň však podotkol, že všetky doterajšie kroky vlády boli správne.
Členom budúcej vlády už Csáky vraj nechce byť. Netúži ani nahradiť Bugára v kresle predsedu SMK. "Nechcem byť predsedom strany," vyhlásil. Hovoril aj o svojom záujme o kreslo europoslanca, ktorým sa nestane, lebo ho strana nenominovala. Údajne najskôr ponúkol svoju funkciu vo vláde šiestim ľuďom z SMK, medzi nimi aj Bugárovi. Ponuku nikto neprijal a aj preto sa vraj nakoniec rozhodol nekandidovať do Bruselu. Odmietol, že by sa snažil ujsť z funkcie.
Vicepremiér nepripustil svoju osobnú zodpovednosť za nedávne nepokoje medzi Rómami. Za nevhodnú označil kritiku firmy U.S. Steel za spôsob, akým informoval o rokovaniach s úniou o nadprodukcii ocele. "U.S. Steel si musí uvedomiť, že som ústavný činiteľ a musel som adekvátnym spôsobom informovať občanov."
Problémom údajne nie je ani prideľovanie dotácií na ministerstve pôdohospodárstva vedeného Zsoltom Simonom. "Nič nenasvedčuje tomu, že ktokoľvek porušil zákon." (rp)